Newsy

04/29/17

Premier League: Tottenham - Arsenal

W 35. kolejce angielskiej Premier League szlagierowo zapowiadają się derby północnego Londynu, w których „Koguty” podejmą drużynę „Kanonierów”. Ostatnie 3 mecze rozgrywane pomiędzy Tottenhamem i Arsenalem w lidze kończyły się podziałem punktów. Czy w niedzielę ten trend się zmieni? Podopieczni Mauricio Pochettino, którzy w tabeli ligi zajmują drugie miejsce tuż za liderującą Chelsea, wygrali osiem ostatnich spotkań z rzędu i na pewno zrobią wszystko, aby jeszcze mocniej nadepnąć na pięty „The Blues”. Czy "strzały armatnie" m.in. Alexisa Sancheza, Mesuta Ozila, Theo Walcotta będą w stanie sforsować najlepszą obronę ligi? Być może tak, ale defensywa Arsenalu będzie musiała uważać na „dziobnięcia” Harrego Kane’a, Dele Alli’ego, Christiana Eriksena i spółki. Zapowiada się pasjonujący pojedynek. --->

12/02/16

Premier League: Manchester City - Chelsea Londyn

Grudzień w lidze angielskiej rozpocznie się z przytupem, bo od szlagierowego pojedynku na szczycie, w którym zmierzą się zespoły pretendujące do tytułu mistrza kraju. Na Etihad Stadium Manchester City podejmie drużynę Chelsea Londyn. Gracze „The Blues” mają za sobą serię 7 wygranych meczów z rzędu. Z kolei podopieczni Pepa Guardioli ze stratą zaledwie jednego oczka plasują się na 3 miejscu w tabeli i grając u siebie na pewno zrobią wszystko, by przerwać tę świetną passę sobotniego rywala. Dodatkowym smaczkiem w tym spotkaniu będzie pojedynek napastników obu drużyn: Sergio Aguero i Diego Costy, którzy na chwilę obecną mają tyle samo zdobytych bramek w PL. Z dorobkiem 10 goli prowadzą wj klasyfikacji na najlepszego strzelca. Ostatni mecz pomiędzy obiema drużynami w Premier League odbył się w kwietniu bieżącego roku i zakończył się zwycięstwem drużyny z Manchesteru 0:3. --->

10/24/16

Ekstraklasa: Legia - Lech

Liczbą tej kolejki w polskiej Ekstraklasie jest 13. Jest to nie tylko numer serii spotkań, ale i liczba punktów oraz miejsce w tabeli, jakie przed jej rozpoczęciem zajmują piłkarze Legii Warszawa. Lech Poznań podobnie nie może uznać pierwszej części sezonu za udaną. Lokomotywa Nenada Bjelicy nie uzyskała jeszcze takiej szybkości, by dogonić czołówkę tabeli. Pod wodzą nowego trenera Lech w ostatnich pięciu meczach zdobył zaledwie osiem punktów. W tym spotkaniu jednak Lech będzie starał się uzyskać taki sam rezultat, jaki w ostatnich latach uzyskiwał kilkakrotnie, czyli zwyciężyć przy Łazienkowskiej, tym bardziej, że Legia w tym sezonie u siebie zdobyła komplet punktów tylko jeden raz. --->

10/15/16

Ekstraklasa: klasyk w Poznaniu

Po przerwie na mecze kadry narodowej na ligowe boiska powracają piłkarze Ekstraklasy. Najciekawiej zapowiadającym się wydarzeniem tego weekendu będzie mecz pomiędzy Lechem Poznań a Wisłą Kraków. Jak szansę obu ekip oceniają internetowe zakłady bukmacherskie? --->

09/30/16

Premier League: szlagierowe starcie na szycie

W nadchodzącej kolejce angielskiej Premier League najciekawiej zapowiada się starcie aktualnego wicelidera z liderem tabeli, czyli mecz pomiędzy Tottenhamem a Manchesterem City. Oba zespoły w tym sezonie jeszcze nie zaznały goryczy porażki. Podopieczni Pepa Guardioli nie stracili jak dotąd ani jednego punktu (!) wygrywając 6 meczów z rzędu i strzelając aż osiemnaście bramek. Każda passa kiedyś się kończy. Czy stanie się to w najbliższym meczu z aktualnie drugim zespołem ligi? --->

05/14/16

Ekstraklasa: Ostatnia kolejka sezonu 2015/16

Dokładnie 90 minut na piłkarskich boiskach pozostało do zakończenia sezonu 2015/16 w polskiej Ekstraklasie. Tylko i aż tyle, bo wciąż nie wiadomo, kto zdobędzie tytuł mistrza Polski. --->

12/18/15

Ekstraklasa: Piast Gliwice - Lech Poznań

W ostatniej kolejce Ekstraklasy przed przerwą zimową szlagierowo zapowiada się spotkanie lidera ligi Piasta Gliwice z broniącym mistrzostwa Polski Lechem Poznań. --->

10/31/15

Premier League: Chelsea - Liverpool

Spotkaniem kolejki angielskiej Premier League wydaje się być mecz stołecznej Chelsea z Liverpoolem. Pojedynek z udziałem drużyn zajmujących tak odległe od siebie lokaty w tabeli już dawno nie wzbudzał takich emocji. --->

10/16/15

Ekstraklasa: mecz Lech Poznań - Ruch Chorzów

Po przerwie na mecze reprezentacji na ligowe boiska powracają piłkarze Ekstraklasy. Lech Poznań - aktualny Mistrz Polski, który w obecnym momencie sezonu zajmuje niechlubną ostatnią lokatę w tabeli ligi w sobotę podejmie u siebie drużynę Ruchu Chorzów. --->

09/11/15

Ekstraklasa: Legia Warszawa - Zagłębie Lubin

Po przerwie na mecze reprezentacyjne na ligowe boiska powracają piłkarze Ekstraklasy. Jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań jest mecz pomiędzy Legią Warszawa a Zagłębiem Lubin. --->

08/28/15

Premier League: Chelsea - Crystal Palace

Czasy, kiedy niemal każdy rywal Chelsea opuszczał twierdzę Stamford Bridge bez zdobyczy punktowych i nierzadko z kilkoma bramkami na sumieniu - już minęły. --->

08/06/15

Start sezonu Premier League. Mecz: Manchester United - Tottenham Hotspur

Pierwszą kolejkę sezonu 2015/16 w angielskiej Premier League otwiera spotkanie pomiędzy Manchesterem United a Tottenhamem Hotspur. --->

04/25/15

Polska Ekstraklasa: Lech Poznań - Śląsk Wrocław

W trwającej obecnie przedostatniej kolejce rundy zasadniczej T-Mobile Ekstraklasy szlagierowo zapowiada się spotkanie Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław. --->

01/25/15

Primera Division: Valencia - Sevilla

Najciekawszym meczem niedzieli w Primera Division będzie starcie pomiędzy Valencią i Sevillą. --->

01/17/15

Getafe - Real Madryt

W niedzielne południe lider tabeli ligi hiszpańskiej Real Madryt w ramach małych kastylijskich derbów rozegra spotkanie z drużyną Getafe, która w aktualnych rozgrywkach zdobyła mniej goli niż Cristiano Ronaldo. --->